Založ si blog

„Nášmu“ p. ministrovi dopravy

S potešením som zaregistroval správu že sa postavia dva nové mosty do Maďarska. Znamená to že sa nájdu peniaze aj na cestné stavby – stáť budú niečo vyše 10 mil. a o náklady sa podelia obe strany. Nedávno tiež náš p. minister Árpád Érsek vystupoval v relácii o 5 min.12 kde zasa obhajoval investície do ciest na juhu Slovenska. Jeho presvedčivé vyhlásenie – „a čo si ľudia dole nové cesty nezaslúžia !?“ vo mne dlho rezonovalo. Nuž pán minister – zaslúžia. Ak sú tam zápchy a kolóny, ak tam tiež ako hore (na Kysuciach) ľudia 10 minút nemôžu prejsť cez cestu či odbočiť na hlavnú z dediny…

My Slováci sme si už asi zvykli že prednejšie veci nie sú vždy tie ktoré sa naozaj potrebujú a ktorých napr. obnova je takmer na spadnutie. A tiež že maďarské záujmy presadzované ich stranami sú nadradené celoslovenským. Strany pri moci často potrebujú Bugára a pod. aby vôbec mohli vládnuť a tak vďaka politickým kompromisom len prižmurujú oči ako ony sledujú hlavne to „svoje“ čo ide až napr. proti tokajskému na Slovensku. Takže most Valérie Márie, či diaľnica Košice – Miškovec je prednejšia ako napr. most v Podbieli či Nižnej, kde bol zasa sever ako od macochy…

Dedičia Absurdistanu nepostavia v prvom rade tunel pri ceste Strečno – Vrútky hoci je najfrekventovanejšia na Slovensku. Kde je viac áut, tam treba viac ciest u nás neplatí. Kolóny na Kysuciach pre ktoré denne prídu neskoršie domov stovky ľudí, či si musia privstať aby stihli prísť načas do práce a záväzky trasy Sever Juh sú notoricky známe veci no asi si ich treba pripomínať, pretože oponent pri televíznej debate nič také nespomenul. Vypočuli sme si len to vehementné – a čo si ľudia na juhu nové cesty nezaslúžia ?!

V zmysle súčasnej logiky či skôr kapitalistického normálu je sťahovanie za prácou v poriadku. Na Kysuciah kde treba lepšiu cestu potrebnú aj ako spoj Sever Juh je vyššia nezamestnanosť ako dole a len jedna väčšia fabrika v K.N.Meste. Je tu aj vyššia pôrodnosť, ale postupnosť u nás bude asi takáto – na juhu sa postaví lepšia cesta aby bola oblasť zaujímavá pre investorov, príde nová fabrika a nakoniec ľudia – a k tomu mám návrh – čo takto 50 000 Kysučanov presťahovať tam ? Bude podarené ak o pár rokov vyhrá v Komárne voľby SNS. Ale skôr ako budú takéto takmer stalinské presuny obyvateľov, sa tam niečo postaví s pracovnými miestami – pre robotníkov Maďarov…Ukrajincov, Srbov, migrantov…

Ďakujeme, pán minister SR (?)

Odísť pokojne, v spánku. ..

21.01.2019

Vo veku 113 rokov zomrel v nedeľu najstarší muž na svete, Japonec Masazo Nonaka. V správach stálo „pokojne, v spánku“. Podobné vyhlásenia ma ale mierne zneisťujú. Kvôli všeobecnému pohľadu viac »

Multikultúrne mená a exot Jožko

03.10.2018

Skôr než aj naše končiny zaplaví Mohamed, prečítajte si mená novorodencov z najnovších MY, žilinské noviny : Gréta, Nikolka, Lilianka, Lili, Damián, Tamia, Alex, Ronald Liam, Ester, Leonard. viac »

Pani móda a jej otroci

19.09.2018

Napriek tomu že je takmer každému jasné že zmeny ktoré móda prináša sú najmä pre ďalšiu výrobu a predaj zbytočností, ľudia jej podliehajú a v strachu aby neboli mimo lietajú, nakupujú viac »

euro, bankovky, peniaze

Nad Nemeckom sa vznáša hrozba recesie

19.08.2019 14:29

Nemecká ekonomika by mohla v lete opäť klesnúť, keďže priemyselná produkcia sa znižuje pre nedostatok nových objednávok.

migrant dieťa deti tábor

Nemecko po prvý raz prevzalo deti svojich občanov bojujúcich za IS v Sýrii

19.08.2019 14:23

Berlínsky správny súd v júli rozhodol, že vláda musí príbuzných bojovníkov IS prijať naspäť do vlasti.

európska konferencia, tomislav dončev,

Bulharský vicepremiér: Sankcie proti Rusku nie sú založené na emóciách

19.08.2019 14:00

"Európska únia má veľa členov a niekedy je skutočne zložité nájsť záujmy, ktoré ich spoja. Západ a východ únie však majú viacero spoločných cieľov.“

Zuzana Čaputová / Prezidentka SR /

Čaputová vyšetrovaciemu tímu a prokurátorom v prípade Kuciak plne dôveruje

19.08.2019 13:43, aktualizované: 14:40

Podľa prezidentky je potrebné, aby si občania mohli uchovať dôveru v právo a spravodlivosť, preto bude aj naďalej pozorne sledovať vývoj situácie.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 6389x
Priemerná čítanosť článkov: 1278x

Autor blogu

Kategórie